Realizace zahrad

 • Zpevněný povrch a nezpevněné plochy v zahradě: Před zahájením realizace zahrady je nutné zvolit správný povrch pro zpevněnou část zahrady , jako jsou dlažby, terasy, mola chodníky a můstky. Na nezpevněné plochy v zahradě používáme štěrky, oblázky, valouny, velké nášlapné kameny, dřevěné řezy a na osázené plochy zahrady se většinou dává drcená kůra.
   
 • Voda v zahradě: Voda vnáší do zahrady harmonii a klid. Je nazývána živým prvkem zahrady. Na klidné hladině zahradního jezírka se odráží světlo i okolní prvky zahrady. Voda navíc v  zahradě příjemně ochlazuje a zvlhčuje vzduch pro okolní rostliny. V dnešní době jsou zahradní jezírka, jak okrasná tak koupací velice oblíbená. Koupací jezírko se na první pohled neliší od běžného zahradního jezírka. Jeho konstrukce však zahrnuje i koupací zónu. Součástí jezírek nebo i jako samostatný prvek v zahradě může být zahradní potůček nebo vodopád.Tekoucí voda posune zahradu do jiného rozměru a při vašem pobytu v zahradě vytváří zvukovou kulisu. Voda je okouzlující a přitažlivý živel, který se dá zakomponovat téměř do každé zahradní úpravy.
   
 • Osvětlení v zahradě: Osvětlení zahrady prodlužuje dobu jejího využití. Zahradní osvětlení a správně nasvícená zahrada vám nabídne jiný pohled na scenérii vaši zahrady ve večerních hodinách.
   
 • Rostliny v zahradě: Při realizaci zahrady je důležitá správná volba rostlin. Rostliny se do zahrady vybírají podle daného místa ( jako je stín, úpal, vlhko nebo sucho mechanické zatížení ) a podle náročnosti na údržbu a ošetřování rostlin vzhledem k času a možnostem zákazníka. Bezúdržbová zahrada neexistuje, každá zahrada vyžaduje méně či více práce.
   
 • Trávník v zahradě: Trávník v zahradě můžeme založit dvěma způsoby

 

 1. Prvním způsobem je výsev travního semene, které vyklíčí za deset až dvacet dní. První pokos je zde nutný při výšce stébel trávy sedm centimetrů. Zasetý trávník můžeme zatěžovat za dva měsíce. Jedná se o dlouhodobější záležitost. Abyste získali skutečně kvalitní a hustý drn, musíte se o něj  nepřetržitě odpovídajícím způsobem pečovat.
 • Druhý způsob a v současnosti stále oblíbenější formou, je založení trávníku takzvaným travním kobercem, což je jeden až dva roky starý porost, který se položí na připravenou plochu ve vaší zahradě.  Travním kobercem dosáhneme okamžitého efektu.

  Výhody trávníkového koberce: Trávník během 24 hodin
                                                   Schopný plné zátěže během 2 – 3 týdnů
                                                   Bezplevelný, bez mechu a chorob
                                                   Možnost pokládky během celého roku
   
 • Terénní úpravy v zahradě: Upravení terénu je nedílnou součástí většiny zahrad. Terénní práce při realizaci zahrady je možné provádět za pomoci těžké techniky a následně za pomoci ruční modelace terénu v  zahrady. Terénní práce na zahradě je dobré provádět s  předstihem, aby si zemina stačila sednout.
   
 • Údržba v zahradě: Pro správný vývoj zahrady je nutná kvalitní údržba. O zahradu se musíme starat v každém ročním období. Nejdůležitější součástí údržby je péče o keře, stromy a trávník ( stříhání stromů a keřů, hnojení a vertikutace trávníku atd.). Každá zahrada vyžaduje alespoň minimální péči.


 

OSTATNÍ PRVKY V ZAHRADĚ: 

Kamenné (suché) zídky v zahradě. U větších zahrad a zvláště v případech, kdy je k dispozici členitější terén, najde své uplatnění zahradní prvek, kterým jsou suché zídky. Tyto zídky můžete v zahradě použít zcela pragmaticky k vyrovnání terénních nerovností či vln nebo jako výhradně okrasný prvek. Pro stavbu těchto zídek je nejvhodnější použít přírodní kámen.

 

Kontakt

Návrhy a realizace zahrad Jiří Wolf

777 003 154